FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2613916
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on May 8, 2026 @ 14:39:15 |
| SCORE | 2172 |
|---|
| FPS | 36 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.42 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-7820X CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B80 - SUB: 3842-6183 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.42 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| max core temperature | 30 °C |
|---|
| core clock | min: 140 MHz - max: 1709 MHz |
|---|
| max power | 24 % TDP (42 W) |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce GTX 1080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B80 - SUB: 3842-6183 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 80 °C |
|---|
| core clock | min: 1709 MHz - max: 1886 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (189 W) |
|---|