
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2609291
FurMark Knot (GL) Submitted by 1070KNOT on May 7, 2026 @ 08:35:11 | | SCORE | 1854 |
|---|
| FPS | 30 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1462-3301 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1709 MHz - max: 1912 MHz |
|---|
| max power | 82 % TDP (151 W) |
|---|
|