FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2606441
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 6, 2026 @ 13:15:56 |
| SCORE | 2458 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7D48 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 77 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1569-F302 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 87 °C |
|---|
| core clock | min: 2340 MHz - max: 2670 MHz |
|---|
| max power | 106 % TDP |
|---|