FurMark(x64) 2.8.2.0 - score ID: 2605953
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on May 6, 2026 @ 10:08:55 |
| SCORE | 1364 |
|---|
| FPS | 22 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 591.86 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-8700 CPU @ 3.20GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2184 - SUB: 1043-86BB - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 591.86 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 74 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1966 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (121 W) |
|---|
| GPU1 | Microsoft Remote Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 17E3B-1DA5A - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|