FurMark(x64) 2.4.3.0 - score ID: 2599812
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on May 4, 2026 @ 16:16:42 |
| SCORE | 3355 |
|---|
| FPS | 55 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 7700 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 SUPER Trinity 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 19DA-5710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 2476 MHz - max: 2596 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (220 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1002-164E - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 62 W |
|---|