FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2561527
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 24, 2026 @ 13:00:25 |
| SCORE | 2426 |
|---|
| FPS | 40 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1462-7D31 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 28 W |
|---|
| GPU1 | Palit RTX 3070 Ti GameRock OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1569-F278 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 78 °C |
|---|
| core clock | min: 1846 MHz - max: 1980 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|