FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546388
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 09:05:31 |
| SCORE | 1959 |
|---|
| FPS | 32 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 582.28 |
|---|
| Resolution | 3840x2160 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-10500 CPU @ 3.10GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B82 - SUB: 3842-6775 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 582.28 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1608 MHz - max: 1874 MHz |
|---|
| max power | 120 % TDP (217 W) |
|---|
| GPU1 | Intel(R) UHD Graphics 630 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-9BC8 - SUB: 1043-8694 - REV: 3 |
|---|