FurMark(x64) 2.8.0.0 - score ID: 2546348
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 08:44:13 |
| SCORE | 8314 |
|---|
| FPS | 138 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600KF |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Palit RTX 3080 Gaming Pro OC 10G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 1569-2206 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 1770 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (320 W) |
|---|