FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546299
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 08:15:57 |
| SCORE | 4634 |
|---|
| FPS | 77 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 10DE-21C4 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1516 MHz - max: 1590 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (126 W) |
|---|
| GPU1 | SudoMaker Virtual Display Adapter |
|---|
| PCI IDs | DEV: 196B4-E9FD - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|