FurMark(x64) 2.10.0.0 - score ID: 2546297
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 08:14:52 |
| SCORE | 3458 |
|---|
| FPS | 57 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 512.15 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i3-10100F CPU @ 3.60GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19042 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1C02 - SUB: 1462-3287 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 512.15 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 70 °C |
|---|
| core clock | min: 1544 MHz - max: 1747 MHz |
|---|
| max power | 103 % TDP (124 W) |
|---|