FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2546151
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 06:47:15 |
| SCORE | 6981 |
|---|
| FPS | 116 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 7500F 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | MSI RTX 3070 Gamming X Trio 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1462-3903 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (241 W) |
|---|