FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2545990
FurMark (GL) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 05:05:00 |
| SCORE | 7945 |
|---|
| FPS | 132 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 7 5800X 8-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1458-4090 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 1636 MHz - max: 1830 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP (310 W) |
|---|