FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2545907
FurMark (GL) Submitted by fizzy_wo on Apr 20, 2026 @ 03:59:24 |
| SCORE | 6030 |
|---|
| FPS | 101 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700KF |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | GIGABYTE RTX 3070 Ti Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2482 - SUB: 1458-408F - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 84 °C |
|---|
| core clock | min: 1006 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 91 % TDP (261 W) |
|---|
| GPU1 | Meta Virtual Monitor |
|---|
| PCI IDs | DEV: C03B-DBEE - SUB: 110D5559-110D5559 |
|---|