FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2545863
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 20, 2026 @ 03:14:47 |
| SCORE | 12103 |
|---|
| FPS | 202 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 9 7950X 16-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Zotac RTX 4070 Ti SUPER Trinity 16G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2705 - SUB: 19DA-4710 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 72 °C |
|---|
| core clock | min: 1590 MHz - max: 2610 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (285 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon(TM) Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-164E - SUB: 1462-7E59 - REV: C1 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 600 MHz - max: 600 MHz |
|---|
| max power | 62 W |
|---|