FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2545501
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 23:42:07 |
| SCORE | 5048 |
|---|
| FPS | 84 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 28000 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-46A6 - SUB: 1D05-1175 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 31 % |
|---|
| core clock | min: 750 MHz - max: 1350 MHz |
|---|
| max power | 12 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-24A0 - SUB: 1D05-1175 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 990 MHz - max: 1486 MHz |
|---|