FurMark(x64) 2.10.1.0 - score ID: 2545373
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 22:43:58 |
| SCORE | 3139 |
|---|
| FPS | 52 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 596.21 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-10700K CPU @ 3.80GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | ASUS RTX 3080 TUF Gaming OC |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 1043-87B0 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 596.21 |
|---|
| max core usage | 99 % |
|---|
| max core temperature | 67 °C |
|---|
| core clock | min: 1786 MHz - max: 1860 MHz |
|---|
| max power | 105 % TDP (352 W) |
|---|