FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2544411
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 18:03:17 |
| SCORE | 6534 |
|---|
| FPS | 108 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.303 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) 140T GPU (16GB) |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D51 - SUB: 17AA-3807 - REV: 3 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7026 |
|---|
| max core usage | 5 % |
|---|
| core clock | min: 750 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2D18 - SUB: 17AA-3801 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 75 °C |
|---|
| core clock | min: 1612 MHz - max: 2160 MHz |
|---|