FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2544059
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 16:31:28 |
| SCORE | 2237 |
|---|
| FPS | 37 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.79 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7084 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 107 W |
|---|
| GPU1 | ASUS RTX 3070 TUF Gaming OC 8G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1043-87C1 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1710 MHz - max: 1876 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP |
|---|