
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2543914
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 15:57:15 | | SCORE | 1731 |
|---|
| FPS | 28 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.280 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2680 v4 @ 2.40GHz |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1458-3773 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 560.94 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 83 °C |
|---|
| core clock | min: 1557 MHz - max: 1646 MHz |
|---|
| max power | 96 % TDP (143 W) |
|---|
|