
|
FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2542360
FurMark (VK) Submitted by ozar on Apr 19, 2026 @ 07:47:36 | | SCORE | 6807 |
|---|
| FPS | 115 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900F |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
| | GPU0 | PNY RTX 4070 SUPER Verto 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2783 - SUB: 196E-1423 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.79 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 80 °C |
|---|
| core clock | min: 1066 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 104 % TDP (221 W) |
|---|
|