
|
FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2542301
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 19, 2026 @ 07:23:49 | | SCORE | 1837 |
|---|
| FPS | 30 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.3.277 |
|---|
| Resolution | 1920x1080 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i3-7100 CPU @ 3.90GHz |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
| | GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1B81 - SUB: 1043-8598 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 552.12 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 54 °C |
|---|
| core clock | min: 1506 MHz - max: 1747 MHz |
|---|
| max power | 108 % TDP (157 W) |
|---|
|