FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2539360
FurMark Knot (GL) Submitted by anonymous on Apr 18, 2026 @ 14:18:14 |
| SCORE | 971 |
|---|
| FPS | 16 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 595.97 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-21C4 - SUB: 3842-1061 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 595.97 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 62 °C |
|---|
| core clock | min: 1530 MHz - max: 1800 MHz |
|---|
| max power | 74 % TDP (93 W) |
|---|