FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2535619
FurMark Knot (GL) Submitted by AltexTest on Apr 17, 2026 @ 16:57:06 |
| SCORE | 2272 |
|---|
| FPS | 37 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070/PCIe/SSE2 |
|---|
| 3D API | OpenGL 3.2.0 NVIDIA 581.95 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | AMD Ryzen 5 8500G w/ Radeon 740M Graphics |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | NVIDIA GeForce RTX 3070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2484 - SUB: 1028-3907 - REV: A1 |
|---|
| graphics driver | 581.95 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 1726 MHz - max: 1816 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP (219 W) |
|---|
| GPU1 | AMD Radeon 740M Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 1002-15C8 - SUB: 1458-D000 - REV: C5 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 800 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 24 W |
|---|