FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2530562
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 16, 2026 @ 08:46:24 |
| SCORE | 6088 |
|---|
| FPS | 101 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1043-8694 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7084 |
|---|
| max core usage | 4 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 54 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3080 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2206 - SUB: 10DE-146D - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 1486 MHz - max: 1710 MHz |
|---|
| max power | 95 % TDP |
|---|