FurMark(x64) 2.7.0.0 - score ID: 2525716
FurMark (VK) Submitted by RightfulValkyrie on Apr 14, 2026 @ 22:15:10 |
| SCORE | 9378 |
|---|
| FPS | 155 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13400 |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 730 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4682 - SUB: 1043-8694 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1550 MHz - max: 1550 MHz |
|---|
| max power | 34 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2786 - SUB: 1458-40EE - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 55 °C |
|---|
| core clock | min: 1816 MHz - max: 2490 MHz |
|---|
| max power | 112 % TDP |
|---|