FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2524334
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 14, 2026 @ 15:49:52 |
| SCORE | 4364 |
|---|
| FPS | 74 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26100 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1462-7E06 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7082 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 82 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-1E84 - SUB: 1043-8727 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 88 °C |
|---|
| core clock | min: 1126 MHz - max: 1786 MHz |
|---|
| max power | 101 % TDP |
|---|