FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2523843
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 14, 2026 @ 13:20:02 |
| SCORE | 5410 |
|---|
| FPS | 89 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 1043-238D - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 6 % |
|---|
| core clock | min: 300 MHz - max: 300 MHz |
|---|
| max power | 45 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1043-238D - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 86 °C |
|---|
| core clock | min: 2070 MHz - max: 2610 MHz |
|---|