FurMark ROG 2.9.0.0 - score ID: 2520900
FurMark (VK) Submitted by ldm771 on Apr 13, 2026 @ 16:58:48 |
| SCORE | 4698 |
|---|
| FPS | 78 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12950HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4688 - SUB: 1043-1CA2 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 31.0.101.4502 |
|---|
| max core usage | 16 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1150 MHz |
|---|
| max power | 36 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-24A0 - SUB: 1043-1CA2 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 930 MHz - max: 1410 MHz |
|---|