FurMark ROG 2.10.2.0 - score ID: 2503442
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 9, 2026 @ 08:08:16 |
| SCORE | 7198 |
|---|
| FPS | 118 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4688 - SUB: 1028-BFB - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7079 |
|---|
| max core usage | 27 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 93 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 1028-BFB - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 81 °C |
|---|
| core clock | min: 1666 MHz - max: 2116 MHz |
|---|