FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2489073
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 5, 2026 @ 15:15:01 |
| SCORE | 5872 |
|---|
| FPS | 97 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-13500H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Iris(R) Xe Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A7A0 - SUB: 17AA-3C90 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6733 |
|---|
| max core usage | 2 % |
|---|
| core clock | min: 1450 MHz - max: 1450 MHz |
|---|
| max power | 31 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28E0 - SUB: 17AA-3C90 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 79 °C |
|---|
| core clock | min: 2010 MHz - max: 2160 MHz |
|---|