FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2487825
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 5, 2026 @ 09:01:17 |
| SCORE | 3255 |
|---|
| FPS | 53 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.325 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i5-14600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 22631 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6129 |
|---|
| max core usage | 0 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 700 MHz |
|---|
| max power | 132 W |
|---|
| GPU1 | Zotac RTX 4070 Ti AMP Extreme Airo 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 19DA-1698 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 68 °C |
|---|
| core clock | min: 2700 MHz - max: 2790 MHz |
|---|
| max power | 94 % TDP |
|---|