FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 2486750
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Apr 4, 2026 @ 23:49:14 |
| SCORE | 1916 |
|---|
| FPS | 31 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.312 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14700HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A788 - SUB: 17AA-3CF3 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6881 |
|---|
| max core usage | 29 % |
|---|
| core clock | min: 1600 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 94 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2860 - SUB: 17AA-3CF3 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 62 °C |
|---|
| core clock | min: 1606 MHz - max: 2236 MHz |
|---|