FurMark(x64) 2.5.0.0 - score ID: 2480017
FurMark (VK) Submitted by kaehvogel on Apr 3, 2026 @ 13:45:21 |
| SCORE | 6183 |
|---|
| FPS | 102 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) B580 Graphics |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.340 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600K |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-4680 - SUB: 1043-8694 - REV: C |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 650 MHz - max: 650 MHz |
|---|
| max power | 69 W |
|---|
| GPU1 | Intel Arc B580 Limited Edition |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-E20B - SUB: 8086-1100 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 71 °C |
|---|
| core clock | min: 400 MHz - max: 2550 MHz |
|---|
| max power | 145 W |
|---|