FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2470328
FurMark (VK) Submitted by anonymous on Apr 1, 2026 @ 01:45:52 |
| SCORE | 12834 |
|---|
| FPS | 213 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i9-14900K |
|---|
| Operating system | Windows 10 build 19045 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics 770 |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A780 - SUB: 1458-D000 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.7085 |
|---|
| max core usage | 1 % |
|---|
| core clock | min: 1200 MHz - max: 1650 MHz |
|---|
| max power | 103 W |
|---|
| GPU1 | GIGABYTE RTX 4070 Ti Gaming OC 12G |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-2782 - SUB: 1458-40C6 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 2386 MHz - max: 2640 MHz |
|---|
| max power | 102 % TDP |
|---|