FurMark(x64) 2.4.1.0 - score ID: 2469446
FurMark Knot (VK) Submitted by anonymous on Mar 31, 2026 @ 20:14:36 |
| SCORE | 1431 |
|---|
| FPS | 24 |
|---|
| 3D Renderer | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.329 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) i7-14650HX |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) UHD Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-A78B - SUB: 103C-8CC0 - REV: 4 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.6790 |
|---|
| max core usage | 33 % |
|---|
| core clock | min: 700 MHz - max: 1600 MHz |
|---|
| max power | 64 W |
|---|
| GPU1 | NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU |
|---|
| PCI IDs | DEV: 10DE-28A0 - SUB: 103C-8CC0 - REV: A1 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 77 °C |
|---|
| core clock | min: 1920 MHz - max: 2310 MHz |
|---|