FurMark(x64) 2.10.2.0 - score ID: 2467380
FurMark (VK) Submitted by purofle on Mar 31, 2026 @ 10:25:46 |
| SCORE | 6234 |
|---|
| FPS | 102 |
|---|
| 3D Renderer | Intel(R) Arc(TM) B580 Graphics |
|---|
| 3D API | Vulkan 1.4.340 |
|---|
| Resolution | 2560x1440 |
|---|
| Duration | 60000 ms |
|---|
| CPU | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 255H |
|---|
| Operating system | Windows 11 build 26200 |
|---|
|
| GPU0 | Intel(R) Arc(TM) 140T GPU (16GB) |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-7D51 - SUB: 17AA-384F - REV: 3 |
|---|
| graphics driver | 32.0.101.8626 |
|---|
| max core usage | 3 % |
|---|
| core clock | min: 400 MHz - max: 800 MHz |
|---|
| max power | 2 W |
|---|
| GPU1 | Intel(R) Arc(TM) B580 Graphics |
|---|
| PCI IDs | DEV: 8086-E20B - SUB: 1EF7-2014 |
|---|
| max core usage | 100 % |
|---|
| max core temperature | 61 °C |
|---|
| core clock | min: 400 MHz - max: 2450 MHz |
|---|
| max power | 144 W |
|---|